Cake & Fit: Sağlıklı ve Lezzetli Atıştırmalıklar

Bir taraftan sağlıklı, doğal ve organik beslenmek; diğer taraftan lezzetli ve besleyici besinler tüketmek isteyenler için yepyeni bir çözüm: Cake&Fit.

Cake&Fit fitness ve spora artan ilgiyle birlikte sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyenler için pratik ürünler sunuyor. Yeni bir girişim olmasına rağmen Cake&Fit’in dört çeşit birden fıstık ezmesini bulunmakta.

cakeandfit_fistik_ezmesiCake&Fit’te ürünlerin hiçbiri ilave şeker, tatlandırıcı ve koruyucu içermiyor. Bir diğer önemli nokta da bugün birçok üründe yer alan ucuz sanayi yağları ve trans yağ da içermeyen Cake&Fit %100 doğal yer fıstığı içermektedir. Bu açıdan yerfıstığı içerdiği doymamış yağlar, yüksek protein, vitamin, mineral ve antioksidan oranıyla birlikte harika bir besin. Başta hormonların işleyişi üzerinde olmakla birlikte bu sağlıklı yağlar kalp ve damar sağlığı, bağışıklık sistemi üzeri üzerinde de birçok olumlu etkisi vardır.

Diğer birçok fıstık ezmesi gibi hidrojenize yağ yerine MCT(hindistan cevizi yağı) içeren ürünler bu anlamda çok daha faydalı. Çünkü hindistan cevizi yağındaki doymuş yağlar, orta zincir şeritlerden geliyor ve vücut tarafından hemen işleme alınıp, yağ olarak depolanmıyor. Bu açıdan harika bir enerji kaynağı diyebiliriz. Ek olarak MCT’nin metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımına yardımcı olduğunu gösteren birçok çalışma olmakla birlikte, bugün birçok profesyonel sporcu beslenmesinde bu yağa yer vermektedir. Keza içerikte yer alan tarçın da metabolizmayı hızlandıran ve insülin seviyesini dengeleyen önemli bir yardımcı.

Cake&Fit Doğal fıstık ezmesi: %97 fıstık, hindistan cevizi yağı ve tarçın cakeandfit_dogal_fistik_ezmesi

Besin değerleri(100g):

Protein: 29.4g
Karbonhidrat: 13g
Yağ: 44g
Lif: 9.2g

 

 

 

 

Cake&Fit Protein ilaveli fıstık ezmesi: %76 fıstık, %20 protein(BCAA formunda), hindistan cevizi yağı ve tarçıncakeandfit_fistik_ezmesi_proteinli

Besin değerleri(100g):

Protein: 36g
Karbonhidrat: 10g
Yağ: 40g
Lif: 9g

 

 

 

 

Cake&Fit Vanilyalı fıstık ezmesi: %97 fıstık, hindistan cevizi yağı, tarçın ve vanilya

Doğal fıstık ezmesi ile aynıdır.

cakeandfit_fistik_ezmesi_cikolataliCake&Fit Çikolatalı fıstık ezmesi: %76 fıstık, %20 bitter çikolata, hindistan cevizi yağı ve tarçın

Besin değerleri(100g):
Protein: 27g
Karbonhidrat: 22g
Yağ: 43g
Lif: 7g

 

 

 

Bugün en popüler Nutella ürününün içinde büyük oranda şeker, palm yağı, soya lesitini gibi bileşenlerin yanında sadece %13 fındık bulunmaktadır. %55’inin şeker olması, proteinin sadece 6gr olması da cabası.

Sonuç olarak; gerek doğal ve organik olmasıyla, gerek içerdiği MCT, %99 kakaolu gerçek bitter çikolata, BCAA gibi ek bileşenlerle Cake&Fit ürünleri gerçekten kaliteli. Deneyen birisi olarak da hayli lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Fast food, alkol ya da nutella benzeri sağlıksız ve gereksiz ürünlere para vermektense, günlük beslenmenize gerçekten katkı sağlayabilecek bu tarz ürünleri tercih etmelisiniz.

Fiyat listesi:
Sade / Vanilyalı fıstık ezmesi 350gr: 18,5 TL / 1kg – 52,5 TL
Çikolatalı fıstık ezmesi 350 gr: 21,5 TL / 1kg – 60,5 TL
BCAA’lı fıstık ezmesi 350gr: 27 TL / 1kg – 78 TL

Cake&Fit iletişim ve sipariş için: Facebook – Instagram – Gmail 

2 thoughts on “Cake & Fit: Sağlıklı ve Lezzetli Atıştırmalıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir