Üst Vücut İçin Alternatif 6 Landmine Egzersizi

landmine-aletiÜlkemizde pek yaygın olmasa da dünyada birçok kuvvet ve kondisyon uzmanının kullandığı, önerdiği ve egzersiz çeşitliği sağlamak için kullanabileceğiniz etkili araçlardan biri de landmine egzersizleridir. Landmine (Türkçe’deki karşılığı “kara mayını”) ile çalışmanın temel avantajları; daha sıkı kavrama, dambıllara kıyasla daha kolay ağırlık ekleme, omuz sakatlıkları için daha az riskli olması, ayakta ve diz çökmüş konumlarda farklı açılarda çalışma kabiliyetidir. Tüm bu sebeplerden ötürü oldukça fonksiyoneldirler.

Dünyada “landmine master” olarak görülen ve bu işe kendini adamış antrenör Ben Bruno’dur. Kendisi Kate Upton, Chelsea Handler ve Nadine Leopold gibi birçok ünlü modelin antrenörüdür. Hemen altta meşhur Kate Upton’ın oldukça ağır sayılabilecek bir ağırlıkta Landmine Squat + RDL egzersizine bakabilirsiniz.

Magazinsel tarafı bir kenara bırakırsak üst vücudunuza kas kütlesi eklemek ve alternatif egzersizler ile antrenmanlarına çeşitlilik katmak isteyenler için, 6 farklı ve etkili landmine egzersizi.

1. Band-Resisted Press/Squeeze Press Combo

2. Side-To-Side Press

3. Reverse Fly

4. Bench Supported Reverse Fly

5. Lateral Raise

6. 3-Way Shoulder Shocker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir