Domyos Wrist Wraps-Bilek Desteği İncelemesi

Özellikle de bench press, shoulder press ya da dumbbell press gibi itiş egzersizlerinde bileğiniz zorlanıyorsa, kendinizi güvende hissetmiyorsanız size yardımcı olabilecek bir çözüm var.

domyos_wrist_wrapsWrist wraps kısaca bilek sargısı/desteğidir. Bugün birçok pro fitness modelin antrenmanlarda tercih ettiği yardımcı bir aksesuardır. Maalesef Türkiye’de bu tarz ürünleri bulmak hayli zor ve internette bulduğunuz ürünler de çok yüksek fiyatlardan satılmakta. Bu konuda uluslararası spor mağazalar zinciri Decathlon’da mağazaya ait bir marka olan Domyos’un bir ürününü keşfettim ve satın aldım. Sizler için ürünü kısaca yorumlayacağım.

Öncelikle kutudan sağ ve sol bilek için iki sargı çıkmakta. Elinize uygun olanı seçip, baş parmak eklentisini de geçirdikten sonra iyice sarıp kullanabilirsiniz. Bu anlamda Domyos Wrist Wraps ürününü deneyen biri olarak özellikle de bench press ve overhead press egzersizlerinde daha güçlü ve stabil bir tutuş sağladığını ve bir miktar ağırlık artışına yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Ürün tek renk, görüldüğü gibi siyah-mavi ve de standart bedende satılmakta. Fiyatı ise 30 TL.

Sonuç olarak çekiş egzersizlerinde daha çok lifting straps işe yararken, itiş egzersizlerinde ise wrist wraps size destek olabilir. Bu tarz ürünleri tabiki de kullanmak zorunda değilsiniz fakat benim gibi eliniz ve bileğiniz küçük ve biraz da zayıfsa özellikle de artan ağırlıklarla birlikte bir süre sonra bu tarz destekler işe yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir