Her Bilek Güreşini Kazanmak İster Misiniz?

Bilek Güreşi kimi zaman karşı cinsi etkilemek için yapılan kimi zamanda güç gösterisi yaparak karşı tarafı ezdiğiniz hiç önemsenmeyecek kadar önemli bir müsabakadır. Mutlaka hayatınızda bir defa bu müsabakaya katılmışsınızdır. Ve eğer her katıldığınızda yenilen taraftaysanız eğer üzülmenize gerek yok burada Zinde Türkiye ailesi olarak mükkemel bilek güreşi tüyoları hazırladık.

Bilek Güreşi Taktikleri

  •  Sağ kolunuzla güreşirseniz sağ ayağınızı öne doğru koyun. Ağırlığınız, ön ayağınızdan arka ayağınıza kayacaktır.
  •  Baş parmağınızı kıvırın. Her iki kişi de ellerini bir araya getirdikten sonra başparmağınızı parmaklarınızın altına koyun. Bunu yapmak, üst top olarak adlandırılan bir tekniğin uygulanmasına yardımcı olacaktır.
  •  Karnınızı masaya yakın tutun. Sağ ayağınızı öne alırsanız, sağ kalçanız masaya dayanacaktır.
  •  Üst kolunuzu vücudunuza yakın tutun. Böylelikle tek başına kol gücünüzü kullanmak yerine vücudunuz ve kol gücünüz aynı anda kullanılacaktır.
  •  Rakibin elini iyice kavrayın. Parmaklarınızı başparmağınızın tırnağına geçirin.
  •  Bileğinizi kaldırın. Buna karşılık, diğer kişinin bileğini öne doğru bükmek, tutuşunu sürdürmek için mücadele ederken sizin tutmanızı daha güçlü hale getirecektir. Bunu yapamazsan bileğini düz tut.
  •  Kolunu açmak için rakibinizi köşeye çekin (aşağı iterken ellerini kendinize doğru çekin). Kolları tam olarak aşağıya doğru itildiğinde, onu geri getirmek için çok çalışmaları gerekecek.
  •  Durumunuza bağlı olarak aşağıdaki tekniklerden birini kullanın. Kanca – Eğer güçlüyseniz bu teknik kullanışlıdırRakibinizin önkol kuvveti, pazı kuvveti veya her ikisinde birden olduğu gibi, bileğinizi içe doğru kıvırın. Bu, rakibinizin kolunu uzatacaktır, ancak çok fazla pazı gücü koymanızı gerektirecektir. Kuvvet eller yerine bileklerden iletilecek şekilde maç boyunca bilek temasını koruyun. Vücudunuzu (özellikle omzunuzu) vücudunuzun üzerinden geçirin. kol ve vücudunuzu ve kolunuzu birbirine yakın tutun. Aşağı doğru iterken rakibinizi kendinize doğru sürükleyin. Üst zar – Bu hareket kaba kuvvetten çok kaldıraçla ilgilidir. Rakibinizin elini zorlayarak açıp kaslarını kullanmasını zorlaştırırsınız Dirseklerinizi birbirine yaklaştırın. Ortaya çıkan yükseklik size daha fazla avantaj sağlar. Http://hand.As’larında olabildiğince yüksek bir tutuş elde edin“git” kelimesini duyduğunuz anda, rakibinizin elini vücudundan çekerek elinizi kendinize doğru çekin. Bu, daha iyi bir tutuş elde etmenize yardımcı olabilir. [4]Bu teknikte vücudunuzu geri çekeceksiniz, ellerini aşağı doğru iterken rakibin bileğini geri çekeceksiniz. Avuç içi tavana doğru dönmelidir.
  •  Rakibinizi bitirmek için vücudunuzu döndürün ve omzunuzu kolunuzun gitmesini istediğiniz yöne getirin. Bu şekilde, omuz gücünüzü ve vücut ağırlığınızı kazanmak için kullanabileceksiniz. [4]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir