Nutrade BCAA İnceleme ve Yorumlama

Merhaba arkadaşlar, yeni supplement inceleme ve yorumlama dizimize başlıyoruz. Bu seride kullandığım bazı ürünleri sizler için yorumlayıp doğru ürünleri seçmenize yardımcı olacağım. İlk olarak Nutrade BCAA ile başlıyoruz.

Öncelikle Nutrade markası ülkemizde gün geçtikçe tanınan ve ciddi bir formülasyon tecrübesine sahip Almanya menşeili bir firma. Nutrade BCAA ürünü de firmanın iddialı ürünlerinden biri.nutrade_bcaa_yorum

1) İçerik

Öncelikle ürünün hammadde kalitesi hayli yüksek. Piyasadaki birçok firma Çin malı hammadde tercih ederken Nutrade bu konuda önde gelen Japon tedarikçilerden KyowaHakko’u tercih etmiş. 4:1:1 oranına sahip olan bu ürün;  3334mg lösin, 833mg izolösin, 833mg valin ve 1mg piperin içermekte. Bunların arasından özellikle lösin kas gelişimine en çok etki eden aminoasit olarak öne çıkıyor ve oranının daha fazla olmasının sebebi de bu.

nutrade_bcaa_inceleme

Fotoğrafta gördüğünüz gibi ürüne minimum oranda yan madde eklenmiş. Köpürmeyi önleyici poliorbat 80 gibi katkı maddeleri yok. Ek olarak yine tatlandırıcı bakımından sukralozun tercih edilmesi de bir artı. Çünkü sukraloz doğal şeker kamışından elde edilir ve tadı şekere en yakın kalorisiz tatlandırıcıdır. Dünyaca bilinen Scivation Xtend BCAA ürünü bile onlarca yan etkisi ortaya çıkan ve Avrupa’da yasaklanen E129 gibi tatlandırıcıları barındırırken bu ürünün çok daha sağlık dostu olduğu ortada. Ayrıca üründe pH düzenlenmesi de yapılmış. Suyla karıştırılınca ortaya çıkan pH mideden en ideal şekilde emilime gitmesini sağlar. Tavsiyem ürünü aç karna sadece suyla tüketmenizdir.

Piperin(karabiber meyvesi) ne işe yarıyor derseniz de, piperin daha çok sindirime yardımcı olsa da daha da önemlisi emilime yardımcı olan bir maddedir. Bu üründe mide asidi üretimini azaltıp amonyağın önüne geçmek için tercih edilmiş olabilir.

 

 

2) Tat ve kullanım kolaylığı

Nutrade BCAA portakal aromasına sahip ve tadı oldukça ideal. Gereksiz yan maddeler içermediği için diğer birçok bcaa gibi şekerimsi bir tadı yok. Karışım konusunda da kesinlikle topaklanma gibi sorunu yok. Hatta bir bardakta bile 30sn karıştırıp içebilirsiniz.

3) Fiyat ve bulunabilirlik

Ürünün çıkış fiyatı başlangıçta 90-100 lira iken dolar kurundaki artışla birlikte şu an 115-130 TL civarında seyretmekte. Yine de baktığımızda ürünün bir servisi 7gr ve toplam 420gr olduğunu düşünürsek servis maliyeti birçok rakibine göre uygun. Bulunabilirlik düzeyi de yüksek.

4) Sonuç

Ürünün artıları:

+ Yüksek hammadde kalitesi

+ Yan maddelerin az kullanılması

+ BCAA oranı

+ Servis maliyetinin uygun olması

Genelde farklı ürünler denemeyi seven biri de olsam çok beğendiğim bazı ürünleri artarda tercih ederim. Nutrada BCAA de benim için böyle bir ürün. Şu an bana göre piyasadaki en iyi BCAA’lerden biri. Kesinlikle denemenizi öneririm.

Son olarak ürünün kullanımı seviye ve kullanım amacına göre değişmekle birlikte antrenman öncesi ya da antrenman esnasında 350ml suyla 1 ölçek tüketebilirsiniz. Antrenman sonrası whey alacaksanız BCAA ile birlikte içmenize gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir